NEWBORN – MIMINKA

Pro novorozeňátko si s sebou dovezte jednorázovou přebalovací podložku. Jelikož focení probíhá někdy déle, vezměte si s sebou dostatek pití. Miminka se fotí většinou nahatá (různé kalhotky, čepičky, čelenky a další rekvizity jsou k zapůjčení v ateliéru). Jelikož jsou našim společným cílem krásné fotografie vašeho novorozeného miminka, podřizuje se focení potřebám miminka a proto může fotografování trvat i několik hodin. Doporučuji miminko nakojit až u mne v ateliéru. V případě, že nekojíte je vhodné vzít umělou výživu s sebou. Taktéž vezměte s sebou dudlík, i když ho miminko zatím nepoužívá,  pomůže při uklidnění. Použití dudlíku na takto krátkou chvíli při focení nemá vliv na kojení a samotný návyk. V ateliéru při fotografování novorozeňátek používám přímotop, takže se nemusíte obávat prochladnutí miminka. Při samotoném focení dbám především na bezpečnost Vašich dětí a tímto děkuji za důvěru, že mi své novorozeňátko svěříte 🙂

RODINNÁ FOTOGRAFIE

Na focení si vezměte to, v čem se cítíte dobře. Doporučuji sladit oblečení celé rodiny a vyvarovat se nápisů a barevných potisků na tričkách. Dobře vypadají rifle, (bílá, hnědá, černá ) trika, košile…  Pokud se chcete fotit v botech, prosím o čistou obuv připravenou na focení. Já jinak preferuji focení na boso. V jednoduchosti je krása 🙂 Před focením zkontrolujte své děti jestli nemají různé tetovačky a razítka na těle. V ateliéru mám k zapůjčení spousta dekorací – sukýnky, čepičky, čelenky, korálky, koše….

Pokud si i tak nejste jisti výběrem Vašeho obleční, vezměte si vše, co myslíte, že je vhodné a vybereme to spolu až na místě.

Výběr oblečení je pro konečnou fotografii důležitý , ale neberte si ke mě celou skřín 🙂 focení by mělo být o vás, ne o vašem šatníku 🙂

 

TĚHOTENSKÁ FOTOGRAFIE

Pro fotografování nahého bříška je důležité, aby jste neměly otlačené gumy od těhotenských pásů, úplého spodního prádla. Je vhodné si přinést oblečení, v kterém bříško nejlépe vynikne (úplé šaty, svetry, tuniky, pěkné spodní prádlo). K fotografování používám různé šátky, které jsou k zapůjčení v ateliéru. Půjčuji rovněž těhotenské šaty – vhodné vzít s sebou bílé i tělové spodní prádlo.  Pro exteriérové těhotenské fotky vezměte i barevnější oblečení, které v přírodě vynikne. Pokud čekáte např.vášnivého fotbalistu, vezměte s sebou fotbalový míč, kopačky atd. 🙂 Pokud si i tak nejste jisti výběrem oblečení, vezměte si vše, co  myslíte, že je vhodné a vybereme to spolu až na místě.

Pokud vám článek byl užitečný, rozšiřte ho do světa!

Napsat komentář